Do produkcji odzieży czy też torebek wykorzystuje się obecnie różne materiały. Część z nich to materiały bazowe, jak na przykład skóra, a część służy do wykończeń, jak na przykład włókniny. Te ostatnie są wykorzystywane na przykład do usztywniania mankietów.

Zastosowanie wigofilu i jego właściwości

wigofilDo produkcji torebek czy też różnego rodzaju odzieży wykorzystywane są zróżnicowane materiały. Szczególne znaczenie mają te materiały, które są wykorzystywane do wykończeń, takie jak na przykład wigofil. Materiał ten, będący jedną z włóknin, służy głównie do usztywniania różnych elementów. Bardzo często wigofil jest używany, aby nadać odpowiednią sztywność plecakom czy też torebkom, ale także ten materiał jest wykorzystywany, by usztywniać makiety koszul, kołnierzyki, czy też obszary pod guzikami, aby ułatwiać ich zapięcie. Wigofil jest także obecnie bardzo często wykorzystywany do produkcji ekologicznych toreb na zakupy wielokrotnego użytku, które obecnie stały się niezwykle wprost popularne. Bez wigofilu trudno było sobie wyobrazić także istnienie różnego rodzaju pokrowców, które właśnie z tej włókniny wytwarza się najczęściej. Tak szerokie zastosowania wigofilu są spowodowane jego właściwościami, których nie ma żaden inny materiał na rynku. Przede wszystkim, wigofil to materiał, który wyróżnia się zmiennymi właściwościami, ściśle zależnymi od gramatury danego wigofilu. Dzięki temu można się spotkać z tym materiałem który jest bardziej sztywny, lub też takim który jest bardziej elastyczny, mimo że to ten sam rodzaj włókniny.

Do produkcji odzieży, torebek, czy toreb na zakupy wykorzystywane są różne materiały. Część z nich jest wykorzystywana przede wszystkim do wykończeń, jak na przykład różne włókniny. Takie tkaniny świetnie sprawdzą się aby na przykład nadać większej sztywności torebce.