Jeszcze do niedawna trudno byłoby sobie wyobrazić sytuację , w której pacjent  wymagający podtrzymywania funkcji życiowych, byłby leczony w domu. Obecnie jednak jest to możliwe, głównie dzięki szerszej dostępności do odpowiedniego sprzętu medycznego. Dzięki niemu, można zaoferować danemu pacjentowi warunki zbliżone do szpitalnych w domu.

Czy opłaca się kupować używany koncentrator tlenu?

koncentrator tlenu używanyJeszcze parę lat temu trudno byłoby sobie wyobrazić sytuację, w której pacjent, wymagający podtrzymywania funkcji żywicowych, byłby leczony w domu. W obecnych czasach, jest to jednak możliwe, głównie dzięki szerszej dostępności do wysokiej jakości sprzętu medycznego. Taki sprzęt, o ile jest wysokiej jakości, może pozwolić na zastąpienie danemu pacjentowi warunków szpitalnych we własnym domu. Przykładem takiego właśnie sprzętu medycznego jest koncentrator tlenu używany lub też nowy. Ważne jest jednak, by zawsze kupować tego typu sprzęt, który posiada odpowiednie certyfikaty, gdyż tylko w takim wypadku jego używanie będzie w pełni bezpieczne. Warto pamiętać, że butla wypełniona sprężonym tlenem może grozić wybuchem, o ile nie jest we właściwy sposób użytkowana. Tymczasem koncentrator, nie wymaga magazynowania łatwopalnych substancji, gdyż produkuje on tlen medyczny na bieżąco. Tym samym, można sprawić, że pacjentowi zapewniona zostanie tlenoterapia, a jednocześnie nie będzie żadnego zagrożenia da jego zdrowia, czy też bezpieczeństwa. Spadek cen koncentratorów powoduje, że sa one używane coraz częściej.

Leczenie pacjentów w warunkach domowych w przypadku, gdy wymagają oni podtrzymywania funkcji żywicowych, nie jest łatwe. Zakupując jednak odpowiedni sprzęt można sprawi, że możliwe stanie się zapewnianie im odpowiednich warunków do prowadzenia terapii. Bez żadnych powodów w obecnym czasie można wykonywać na przykład tlenoterapię.