Obecnie w Polsce popularny jest ekogroszek. To paliwo kopalne powstające z węgla kamiennego lub brunatnego. Ma niska zawartość siarki i popiołu. Dlaczego warto go wybrać?

Ekogroszek workowany cena

Po pierwsze ekogroszek jak sama nazwa wskazuje jest ekologiczny. Co prawda dostaje się do atmosfery dwutlenek węgla , ale są to śladowe ilości. Dzięki niemu ograniczamy gazy cieplarniane w atmosferze co jest korzystne dla atmosfery. Po drugie jest to dość tanie paliwo stałe. Niższą cenę ma od niego tylko miał ale niestety emituje o wiele więcej szkodliwych substancji. Ekogroszek paczkowany ma stałą kaloryczność (pod warunkiem, że jest odpowiednio przechowywany). Jest paliwem opłacalnym dzięki swojej cenie i dlategoekogroszek workowany cena że posiada dużą wydajność spalania. Po trzecie jest bardzo łatwy do składowania, ale tylko w przypadku ekogorszku workowanego. Taki ekogroszek workowany jest pakowany w workach po 25 kg. Dzięki temu ma gwarantowaną wagę. Oczywiście worki muszą być przystosowane specjalnie do przechowywania ekogroszku. Po czwarte piece retortowe są automatyczne więc nie potrzeba będzie dokładać co chwila do niego, a także nie będzie potrzeby kontrolować temperatury, bo piec zrobi to sam. No i po piąte kotły retortowe są tanie. I w montażu i w eksploatacji. Ma to duży wpływ na koszty ogrzewania.
Jednak żeby być zadowolonym i naprawdę oszczędzać to trzeba mieć na uwadze jak przechowywany jest węgiel. Ważne jest aby nie był on przechowywany pod gołym niebem. Wtedy bowiem jest on narażony na wietrzenie przez co traci swoją wartość energetyczną. Potrafi stracić nawet 30 % wartości energetycznej, co powoduje straty w ogrzewaniu. Dodatkowo może być narażony na zwilgotnienie co powoduje późniejsze uszkodzenia pieca. Głównym uszkodzeniem jest rdza. Cena ekogroszku zależna jest od tego czy jest on luźny czy workowany.

Więcej informacji proponuje przeczytać na stronie:

http://energoret.pl/energoret-ekogroszek/