Od zawsze fascynowałem się grami. Początkowo grałem na starych konsolach, lecz z biegiem czasu bardziej polubiłem gry komputerowe. W pewnym momencie musiałem wymienić komputer na nowy, więc samodzielnie dobrałem do niego części i to był niestety mój błąd.

Najlepsze komputery stacjonarne do gier

komputer stacjonarny do gierNie wiem, co sobie myślałem uważając, że samodzielnie dam radę złożyć od podstaw nowy komputer. Kupiłem więcej ramu po okazyjnej cenie jakiejś nieznanej firmy oraz kartę graficzną. Chciałem zaoszczędzić i wyjść na plus. Mieć po najniższym możliwym koszcie nowego superwydajnego kompa i niestety swoje przypłaciłem. Komputer się spalił bowiem części do niego były zwyczajnie niewspółpracujące. To poniekąd tak, jakby próbować połączyć nerkę psa, serce kota oraz płuca bawoła w jeden organizm i kazać mu funkcjonować – to po prostu niewykonalne. Pozostawało mi zatem kupić gotowy komputer stacjonarny do gier. Początkowo cena nie napawała mnie optymizmem, jednak im dłużej czytałem o sprzęcie tym bardziej docierało do mnie, że nowy, porządny komputer gamingowy jest inwestycją w przyszłość. Mogłem kupić słabszy niemniej i tak po roku musiałbym znowu wymieniać części aby gry działały, więc wyszedłbym na tym jeszcze bardzie stratny. Biorąc pod uwagę jak mocny był komputer który sobie upatrzyłem, jego cena w porównaniu do jakości była wręcz okazjonalna. Tym razem jednak miałem pewność, że kupuję w pełni kompatybilny i markowy sprzęt który nie wyłączy się po godzinie grania.

Nowy komputer śmiga bez zarzutu. Zrobiłem nawet mały eksperyment i włączyłem najnowszą grę na maksymalnych ustawieniach, a mimo to komputer nie nagrzewał się do kosmicznych stopni, nie buczał, a po prostu chodził jakbym uruchomił przeglądarkę. Dzięki temu mam pewność, że sprzęt naprawdę posłuży mi na długie lata.