Od wielu miesięcy cały kontynent europejski toczy walkę z pandemią koronawirusa. Dla wielu branż oznacza to potężne straty finansowe, ale jak się okazuje są branże, które radzą sobie w tym czasie naprawdę świetnie. Na pewno w branży nieruchomości nie widać kryzysu, a co więcej to wydaje się ona mieć coraz lepiej. I to pomimo zawirowań gospodarczych związanych z pandemią.

Mieszkania od deweloperów sprzedają się od ręki

developer lublinW ciągu tego roku na rynku nieruchomości notowane są same wzrosty i to zarówno jeśli chodzi o sprzedaż jak i o nowe inwestycje deweloperskie. Buduje się coraz więcej osiedli mieszkaniowych i co bardzo ważne – wszystkie inwestycje realizowane są terminowo. Z punktu widzenia deweloperów najważniejsze jest oczywiście to, że oferowane przez nich mieszkania sprzedają się praktycznie od ręki. Wszystkie mieszkania w ukończonych inwestycjach są już dawno wyprzedane. Każdy developer Lublin może powiedzieć dokładnie to samo co inne firmy z tej branży – pomimo pandemii wszystko idzie w jak najlepszym kierunku. Nawet zawirowania gospodarcze i te na rynkach finansowych nie doprowadziły do spadku sprzedaży nowych mieszkań. Jeszcze lepiej wygląda sytuacja jeśli chodzi o sprzedaż domów w zabudowach szeregowych i na nowoczesnych osiedlach. Te cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. Na rynku nieruchomości widać też ruch jeśli chodzi o budowanie nowych domów przez prywatnych inwestorów, czyli ich przyszłych właścicieli.

W ciągu ostatniego roku w samym tylko Lublinie powstało kilka nowoczesnych osiedli, w których mieszkania wyprzedały się na pniu. Ciągle realizowane są nowe inwestycje i nie widać żadnego negatywnego wpływu pandemii koronawirusa na sytuację w tym zakresie. Jeśli ktoś ma pracę i ją utrzymał to ma również zdolność kredytową, więc w tym zakresie też niewiele się zmieniło.