Każdy rodzic wie, że wyprawce niemowlęcej musi znaleźć się bardzo dużo przydatnych rzeczy dla dziecka. Na pewno przyda się pościel oraz kocyki dla niemowlaka. Oczywiście Ubranka oraz wszystkie środki do codziennej pielęgnacji są najbardziej istotne. Jeśli chodzi o pościel oraz Koc te powinny być wykonane z naturalnych materiałów.

Wełna Merino dla dzieci

kocyk dla dziecka z wełny merinoBardzo miękki oraz przytulny kocyk dla dziecka można kupić u producentów zajmujących się przecięłam własnoręcznym. Polecany kocyk dla dziecka z wełny merino to koszt około 200 złotych. Są to koce z ekskluzywnej, delikatnej oraz miękkiej wełny nowozelandzkich merynosów. Wełna merino ma zupełnie inną budowę od zwykłej tradycyjnej wełny znanej nam wszystkim. Włókna wełny merino są cienkie i sprężyste, przy kontakcie ze skórą nie podrażniają jej. Do tego kocyk wykonany z merino jest bardzo przyjemny, nie gryzie delikatnej skóry dziecka, jest bardzo miękki i delikatny. Wszystkie produkty z tej wełny są w 100% biodegradowalne. Jest to wełna oddychająca, zatem polecana zarówno na lato jak i na zimę. Do tego jest jednym z najbardziej oddychających materiałów. Kolejnym autem takich kocy jest to, że pochłaniają wilgoć dzięki czemu dziecko nie jest spocone podczas snu. Cena za koc nie jest niska lecz adekwatna do świetnej jakości.

Kocyki dla niemowląt wystepują w wielu wzorach oraz pięknych kolorach. Dla dziewczynek najczęściej rodzice kupują jasne i pastelowe kolory np. różowy. Dla chłopców można znaleźć kocyk marino w kolorze niebieskim lub zielonym. Oczywiście najważniejsze w kocach dla dzieci jest ich materiał oraz to czy są przyjemne i miłe w dotyku. Wełna merino jest najlepsza jeśli chodzi o kocyki przeznaczone dla noworodków i niemowlaków. Do tego występuje w wielu ciekawych kolorach.