Większość z nas lubi otaczać się pięknymi rzeczami. Dotyczy to oczywiście również naszego domu, w którym to spędzamy ogromną ilość czasu. Dobrze dobrane, stylowe dodatki nadają wnętrzom charakteru.  Chętnie stawiamy na półkach ceramiczne figurki, których znajdziemy mnóstwo w sklepach z artykułami do domu. Takie ozdoby często kupujemy również jako pamiątkę z wakacji.

Zakup ceramicznych ozdobnych figurek

ozdobne figurki ceramiczneNa poszukiwania stylowych i ciekawych figurek ceramicznych z pewnością będziemy musieli poświęcić trochę czasu. Warto rozejrzeć się w małych salonach i sklepach z rękodziełem. To tam najszybciej znajdziemy wyjątkowe perełki. Z pewnością podczas naszych poszukiwań natkniemy się na ogrom kiczu. Pstrokacizna, plastik, brokat – tego unikamy. Stawiajmy na ozdobne figurki ceramiczne, które są wysokiej jakości i wykonane z dbałością o szczegóły. Lepiej wybrać jedną piękną figurkę od utalentowanego rękodzielnika w zamian za kilka masowo produkowanych figurek wątpliwej estetyce. Zresztą w dekorowaniu mieszkania dobrze jest zachować umiar. Stosy kurzących się na półkach bibelotów z pewnością nie sprawiają, że nasze mieszkanie prezentuje się elegancko. Przy zakupie ceramicznych figurek warto wyobrazić sobie, czy będą one pasować do stylu, w jakim urządzone mamy mieszkanie. Oczywiście style można miksować, jednak musimy to zrobić tak, by wszystko ze sobą grało. Warto poszukiwać inspiracji na popularnych portalach, czy blogach wnętrzarskich. Szczególnie dlatego, że często znajdziemy tam bezpośrednie linki do interesujących nas przedmiotów.

Jeśli nie lubimy typowych figurek ceramicznych i cenimy sobie funkcjonalność przedmiotów, które nas otaczają też znajdziemy coś dla siebie. Stojak na serwetki w kształcie jakiegoś zwierzaka, ceramiczny wieszak na biżuterię wyglądający jak drzewo, albo urocze figurki – solniczki i pieprzniczki. W czasach gdy króluje minimalizm producenci dbają o to, by przedmioty – nawet te dekoracyjne – były również użytkowe.