Większość osób marzy o posiadaniu dużego psa. W Polsce duża popularnością cieszą się zwłaszcza owczarki niemieckie, a konkretniej mówiąc ich długowłosa odmiana. Są to bardzo piękne i mądre zwierzęta, jednak maja one także swoje potrzeby, których wiele osób się obawia.

Strzyżenie psów w Krakowie

strzyżenie psówPo pierwsze są to psy duże, które potrzebują ruchy. Nie oznacza to jednak, ze nadają się tylko i wyłącznie do dużego domu z ogrodem. Mogą także mieszkać w bloku, ale do obowiązku ich właścicieli wówczas należy zapewnienie im możliwości udania się co najmniej dwa razy w ciągu dnia na długi spacer, w trakcie którego będą się mogły wybiegać. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest jazda na rowerze, nieb zbyt szybkie tempo daje owczarkowi możliwość wybieganie się, a dla właściciela jest to okazja do dobrego spożytkowania czasu. Kolejna rzeczą, której obawiają się potencjalni posiadacze psów tej rasy jest ich pielęgnacja. Owczarki jak wszystkie długowłose rasy potrzebuje by szczególna uwagę zwracano na ich futro w przeciwnym razie szybko mogą nabawić się różnego rodzaju chorób. Obecnie jednak zadbanie o nie nie jest zbyt trudne. Szczotkowanie futra jest bardzo proste, wystarczy w sklepie zoologicznym zakupić specjalną szczotkę lub rękawice i właściwie nic więcej nie trzeba. Dodatkowo takie szczotkowanie to doskonały moment na utrwalenie więzi pomiędzy psem i jego właścicielem. Nie co bardziej kłopotliwa może okazać się kąpiel. Owczarki, zwłaszcza te dorosłe osobniki są sporych rozmiarów, dlatego ich mycie w domowych warunkach nie zawsze okazuje się możliwe. Wówczas można skorzystać z myjni dla psów lub wybrać się do fryzjera dla psów, w którego ofercie znajdują się również kąpiel. Zwłaszcza w okresie letnim trzeba także pamiętać o strzyżenie psów kraków.

Samodzielne przeprowadzenie tego rodzaju technicznie nie jest trudne wystarczy jedynie zakupić specjalną maszynkę, jednak dla osób którego nigdy tego nie robiły może okazać się to nieco problematyczne, dlatego lepiej zrobi to psi fryzjer, w takiej sytuacji i kąpiel można załatwić za jednym razem.