Podstawowym specjalistą, który może pomóc nam w zakresie transakcji na rynku nieruchomości jest z pewnością pośrednik w obrocie nieruchomościami. Oczywiście jego podstawowym zadaniem jest obsługa samej transakcji.

Rzeczoznawca majątkowy – kim jest?

rzeczoznawca majątkowyNiestety jest to zawód, do którego jest praktycznie nieograniczony dostęp, wystarczy spełnić kilka wymogów formalnych i już można rozpoczynać działalność. Warto wejść na rynek z informacjami pochodzącymi z pewnego źródła. W tym kontekście warto dowiedzieć się kim jest rzeczoznawca majątkowy Warszawa i czym się zajmuje. Zdobycie takich wiadomości nie powinno być zbyt trudne. Jeżeli już to zrobimy to powinniśmy jak najszybciej skorzystać z usług rzeczoznawczych jeżeli poważnie myślimy o zyskownej sprzedaży nieruchomości lub jakichś innych inwestycjach związanych z nieruchomościami. Rzetelna wycena nieruchomości komercyjnych to podstawa przy tego rodzaju transakcjach. Warto o tym pamiętać i odpowiednio podejść do tematu. Ustalenie właściwej ceny da nam dobrą pozycję wyjściową do negocjacji. Wiadomo, że specyfika wyceny jest w znacznym stopniu uzależniona o charakteru nieruchomości i jej przeznaczenia rynkowego. Mimo wszystko każdy rzeczoznawca majątkowy zdaje sobie sprawę z faktu, że wycena hoteli to nie to samo co wycena magazynów towarowych. Każdy rzeczoznawca musi zdać państwowy egzamin i dysponować odpowiednią wiedzą, a jego kompetencje są potwierdzane przy pomocy nadawanej licencji.

Dla rzeczoznawcy majątkowego nawet wycena przedsiębiorstw nie powinna stanowić problemu. Warto korzystać ze sprawdzonych usług i zyskać w ten sposób przewagę konkurencyjną nad innymi graczami na rynku nieruchomości komercyjnych. W ten sposób łatwiej odniesiemy sukces finansowy.

Polecany rzeczoznawca majątkowy:

http://www.estimus.com.pl