Mazury są bardzo popularną kraina na wypoczynek. Jednym z miast, do którego się można wybrać jest Iława, które jest położone nad jeziorem Jeziorak, a konkretnie nad jego południowym krańcem. Poza tym miasto te położone jest nad rzeką Iława.

Czarter jachtów na Mazurach bardzo popularny

czarter jachtówJeśli chcemy udanie spędzić wakacje, to podróż nad Jeziorak do Iławy jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Jeśli nie mamy swojego jachtu/łodzi, to nie ma problemu, gdyż tam czarter jachtów Mazury jest jak najbardziej popularną usługą. Wystarczy posiadać patent sternika. Jednak, jeśli się go nie ma, to także nie ma problemu, gdyż jachty można wypożyczyć wraz ze sternikiem. Wiadomo, taka usługą jest zawsze droższa, ale za to taki czarter daje nam wiele możliwości podziwiania pięknych krajobrazów brzegu Jezioraka, których z brzegu się nie dostrzeże. Poza czarterem jachtów w Iławie jest co robić. Można zobaczyć dąb, który na ponad sto lat, znajduje się przy kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego. Poza tym także warto zobaczyć ratusz, który powstał pod koniec dziewiętnastego wieku oraz budynek dworca kolejowego, który wybudowano w tysiąc dziewięćset piątym roku. Zabytkiem kolejnym jest mur obronny z pierwszej połowy piętnastego wieku. Do tego w Iławie znajduje się stara wozownia z końca dziewiętnastego wieku, znajduje się on przy ulicy Jana trzeciego Sobieskiego.

Iława jest miastem, które warto odwiedzić, jeśli przebywa się na Mazurach. Warto wybrać się wtedy na czarter jachtem po Jezioraku, aby podziwiać piękno krajobrazu. Poza tym w tym mieście znajduje się wiele zabytków, które także są warte odwiedzenia.