Uczęszczam do Liceum Ogólnokształcącego w miejscowości Kudowa Zdrój. Chciałbym opisać jak wygląda zwykły dzień w tym oto pięknym miasteczku oczami nastolatka.

Jak wygląda życie w Kudowa Zdrój?

Kudowa-ZdrójPrzechodząc do konkretów, dzień zaczynam wczesnym rankiem o godzinie 6.00, żeby przygotować się do szkoły. Idąc na zajęcia szkolne przemierzam trasę podczas której otaczają mnie malownicze krajobrazy, którymi zachwyci się każdy człowiek, a więc już od rana towarzyszy mi dobry humor, bo jak tu nie być szczęśliwym kiedy takie piękno Cię otacza. Lekcje, tak jak w innych polskich szkołach, trwają po 45 minut i jak każdy nastolatek tylko wyczekuję na dźwięk dzwonka, by móc porozmawiać, pośmiać się z moimi kolegami i koleżankami z klasy. Zajęcia zazwyczaj trwają do godziny 14.00 i właśnie wtedy zaczyna się właściwa część dnia. Kudowa Zdrój jest miastem turystycznym, więc nie brakuje tu różnych atrakcji. Po szkole moje nogi zmierzają w stronę skateparku. To moje jedno z ulubionych miejsc, gdzie mogę rozwijać swoje zdolności i w pełni oddawać się swojej pasji, jaką jest jazda na deskorolce. Gdy już moje ciało poczuje się zmęczone opuszczam skatepark i razem z moimi przyjaciółmi udajemy się do znalezionego przez nas miejsca w górach i tam czas nam upływa na ciekawych historiach, żartach czy wciągających dyskusjach. Od czasu do czasu przemierzam różne szlaki turystyczne, odwiedzam uzdrowiska czy idę do Parku Linowego. Po czym wracam do domu, gdzie zdarza mi się czasami uczyć, jeśli uda mi się wyłączyć komputer albo odłożyć książkę Stephena Kinga.

Kudowa Zdrój jest wspaniałym miastem, prowadzę tu szczęśliwe życie i nie zamieniłbym je na żadne inne. Bo przecież gdzie indziej miałbym takie wspaniałe widoki? Uwielbiam takie miejsca i nie mam zamiaru w przyszłości się przeprowadzać. Tutaj jest najlepiej!