Każdy z nas lubi wypić na imprezie trochę alkoholu. I na pewno każdy z nas woli nalewki domowej lecz nie każdy z nas potrafi ją zrobić. Jednak nie jest to problem zrobić sobie taka nalewkę w domu.

Drożdże niezbędne do produkcji alkoholu

drożdżeNic nie smakuje lepiej. A co nam będzie potrzebne. Na pewno alembiki. Jest to laboratoryjny sprzęt, który znalazł zastosowanie również przy destylacji alkoholowej. W skład tej aparatury wchodzi pojemnik metalowy lub szklaną rurką. Służył do destylacji prostej przez co nazywane są inaczej destylatory. Dzięki alembikom nie jest problem destylować alkohol. A jak go zrobić? Nalewki zazwyczaj robi się z owców, można także robić je z miodu, warzyw, roślin, drzew. Wszystkie takie rzeczy trzeba najpierw dokładnie oczyścić i obrać z grubych skórek. Tak przygotowane produkty umieszcza się w butelce. Wszystko należy dopełnić spirytusem lub wódką. Tak mikstura musi odpowiednio długo po leżakować. Do tego należy dodać gęsty roztwór cukru i wody oraz drożdże. Po takim zabiegu mikstura zacznie fermentować. Można zastosować gotowe półprodukty, jednak wiąże się to z koniecznością dodania chemii. Sposobem tym można jednak uzyskać o wiele więcej produktu. Po tych zabiegach roztwór także należy odstawić butelki w ciepłe i ciepłe miejsce.

Domowe wyroby cieszą się coraz większym powodzeniem. Gdyś naturalność wyrobów jest o wiele zdrowsza od chemicznych odpowiedników ze sklepowych półek.