Aranżacje wnętrz bardzo często są w stanie zaskakiwać nas nietuzinkowym połączeniem kolorów, tekstur, czy innych rodzajów dodatków. Dzięki temu wygląd poszczególnych pomieszczeń jest z jednej strony o wiele bardziej charakterystyczny, a z drugiej jesteśmy w stanie szybko i skutecznie znaleźć zastosowanie dla materiałów, które nie zawsze są drogie.

Stare cegły na ścianach i ich zakup

ściana ze starej cegły w saloniePrzykładem może być między innymi zastosowanie starych cegieł do wykończenia ścian. Oczywiście nie chodzi tutaj o tapetę, która będzie posiadała ten wzór. Obecnie bardzo modne są między innymi częściowo odsłonięte cegły w widocznych miejscach danego pomieszczenia, albo wykonanie całej ściany tak, aby widoczne tam były odsłonięte cegły. Bardzo często do tego celu stosuje się płytki, które przypominają stare cegły. Innym rozwiązaniem może być zakupienie starych cegieł i postawienie z nich ściany. Ważne jest jednak, aby takie cegły posiadały gładką strukturę. Dzięki temu bardzo łatwo będziemy w stanie je czyścić. Z tego też powodu ściana ze starej cegły w salonie, która będzie wyglądała efektownie może nie wymagać od nas zbyt dużej ilości pracy. Cegły klinkierowe, albo płytki mające wzór cegły możemy bez trudu zakupić w wielu miejscach. Warto jest przede wszystkim zdecydować się na któreś z tych rozwiązań. Z całą pewnością pomoże nam to w uzyskaniu wymarzonego efektu.

Biorąc pod uwagę koszt każdego z tych dwóch rozwiązań jest on zbliżony. Nieco wyższy koszt może dotyczyć płytek o strukturze cegły. Wynika to przede wszystkim z konieczności zakupu kleju do płytek danego typu. Zazwyczaj jest on nieco droższy, niż zaprawa, która będzie wystarczająca do wzniesienia ścianki. Nie mniej jednak oba rozwiązania są w stanie zapewnić nam odpowiedni efekt końcowy, a przede wszystkim możliwość urządzenia pomieszczenia w danym stylu.