Nurkowanie to hobby, które zyskuje coraz to większą rzeszę zwolenników. Jest to sport, który wywołuje spory przypływ adrenaliny. Człowiek musi się sam na sam zmierzyć z żywiołem. To jest gratka dla miłośników adrenaliny. Dla tych, którzy lubią wyzwania.

Wyposażenie dla nurka

Uprząż do sidemountAle żeby móc się zagłębić w odmęty rzeki, jeziora, morza lub oceanu musimy najpierw odwiedzić sklep nurkowy. Siła woli, siła charakteru i odwaga to jedno. Ale bez odpowiedniego wyposażenia nasza odwaga nie zdałaby się na wiele. W skład wyposażenia nurka wchodzą między innymi buty nurkowe. Nie chodzi tu o chodzenie po wodzie – to historia biblijna. Tu chodzi o buty stanowiące część ubrania nurka, pozwalające mu na swobodne przemieszczanie się pod wodą. Na rynku dostępne są rozmaite buty nurkowe. Niektóre są przeznaczone do używania w wodach o niskich temperaturach. Zamek bywa różnie umieszczany. Czasem jest nisko umieszczony i długi. A czasem odwrotnie. Inne buty nurkowe są podwójnie klejone. Są też skarpety, które służą do nurkowania oraz uprząż do sidemount. Jedne buty nurkowe są przygotowane z myślą o osobach nurkujących z brzegu. Inne z myślą o osobach nurkujących głębiej. Niektóre mają podeszwy z antypoślizgowymi podeszwami. Wszystko zależnie od tego gdzie i jak chcemy nurkować.

Różne są techniki nurkowania, podobnie jak różne są akweny wodne. Dlatego warto dobrać odpowiednie wyposażenie pod kątem techniki, którą zamierzamy zastosować oraz akwenu. To ciekawe hobby wymaga odpowiednich przygotowań. I dlatego warto pomyśleć o tym zawczasu. Odwiedzając odpowiedni sklep nurkowy.