Jeśli szukasz żyrandola (lub innej oprawy oświetleniowej z kryształami), musisz poznać fakty na temat kryształów żyrandola, które są używane w szerokiej gamie dostępnych obecnie opraw. Te ważne informacje pomogą Ci podjąć właściwą decyzję o zakupie w zależności od stylu, pokoju i budżetu. Dodatkowo możesz zaimponować znajomym i rodzinie swoją nową wiedzą na temat żyrandoli!

Jakie kryształy zawierają czarne żyrandole kryształowe

żyrandol kryształowy czarnyWszystkie kryształy są wykonane ze szkła. Jednak szkło używane do wytwarzania kryształów żyrandola bardzo różni się od szkła w oknach, filiżankach do picia, okularach i tak dalej. Kryształ zawiera tlenek ołowiu, co daje mu większą masę i większe załamanie światła niż zwykłe szkło. Oznacza to, że kryształy z jakich jest zbudowany żyrandol kryształowy czarny są bardziej olśniewające, bardziej błyszczą i są pryzmatyczne. Zawartość tlenku ołowiu jest ważna w kryształach żyrandoli, ale jest również bezpieczna dla zdrowia konsumentów. Zasadą jest, że im więcej tlenku ołowiu znajduje się w krysztale, tym lepiej odbija światło, więc wyższa zawartość tlenku ołowiu jest lepsza. Istnieją trzy szerokie typy zawartości tlenku ołowiu: typ krystaliczny jest szkłem z 6 do 10 procentami tlenku ołowiu, chociaż amerykańskie standardy pozwalają na przezroczyste szkło z dowolną ilością tlenku ołowiu, które można nazwać kryształem; oznaczenie połowy ołowiu oznacza od 24 do 30 procent tlenku ołowiu; pełny kryształ ołowiu to ponad 30 procent tlenku ołowiu. Istnieją trzy podstawowe metody wytwarzania kryształów do żyrandoli: cięcie maszynowe, cięcie ręczne i dmuchanie ręcznie.

Cięte maszynowo kryształy zapewniają ostre krawędzie, precyzyjne polerowanie i czystość wizualną. Ręcznie szlifowane kryształy są czasami wytwarzane tradycyjnymi metodami, w których żelazo i koła z piaskowca są cięte, a następnie polerowane na drewnianym kole z marmurowym pyłem. Ale ręcznie cięte kryształy są również wytwarzane przy użyciu bardziej nowoczesnych metod.