Każde miejsce gdzie znajdują się rośliny na sprzedaż musi posiadać odpowiednie wyposażenie. Rośliny mają swej wymagania, których należy przestrzegać, bo w przeciwnym razie nasze rośliny uschną lub zmarnieją. Zacznijmy od tego że na pewno potrzebna będzie odpowiednia ziemia. Wiele roślin będzie wysadzanych z gruntu, a część będzie w doniczkach.

Jak sadzić drzewka owocowe?

drzewka owocoweRównież te drugie powinny stać na ziemi, bo w razie ich podlewania nadmiar wody wsiąknie w glebę, a nie będzie na przykład rozlewał się na kostce brukowej. Do tego też przydadzą się chodniki, żeby klienci centrum nie musieli chodzić po gołej ziemi, w poszukiwaniu roślin na swoją działkę. Również szkółka krzewów ozdobnych musi o to zadbać. Lepiej unikać jest rozkładania folii czy agrowłókniny, bo potrafią być one śliskie, szczególnie po deszczu czy podlewaniu i łatwo jest się na nich poślizgnąć. Centrum ogrodnicze powinno dbać o bezpieczeństwo kupujących. Na pewno przydadzą się też wysokie stoły do wystawiania mniejszych roślin, szczególnie tych zwisających, które nie powinny stać na ziemi. Takie stoły często są zbijane ze starych desek czy palet, więc dzięki temu za niską cenę nasz sklep ogrodniczy może wyglądać zdecydowanie lepiej. Jeśli chodzi o drzewka owocowe w Białymstoku to powinny mieć one więcej przestrzeni, bo inaczej nie będą kwitły i owocowały. Nawet te mniejsze nie mogą stać zbyt ciasno koło siebie. Można je najwyżej odgrodzić.

Szkółka drzew i krzewów powinna również zadbać o takie rzeczy. Poza tym przydatna byłaby też dla nich siatka cieniująca czy tez wiata, gdzie można by było trzymać rośliny, które nie przepadają za słońcem i wysokimi temperaturami.