Nowy pojazd jest w stu procentach sprawny i ma idealny stan wizualny. Ta sytuacja będzie się zmieniać z każdym dniem, gdyż samochód jest narażony na działanie promieni słonecznych czy gałęzi i kamyczków, które mogą uderzać o karoserię i pozostawiać na niej ślady.

Usługi auto detailing w Polsce

auto detailing katowiceNie da się utrzymać pojazdu w nienaruszonym stanie, nawet jeżeli z niego nie korzystamy, ponieważ same czynniki atmosferyczne negatywnie wpływają na wygląd samochodu. Słońce i mróz sprawiają, że karoseria blaknie lub nawet pojawiają się na niej odpryski, a to z kolei znacząco wpływa na obniżenie wartości rynkowej. Na szczęście są sposoby na jej odnowienie i może z nich skorzystać każdy pojazd. Przede wszystkim chodzi o auto detailing Katowice są miastem, w którym ta usługa jest bardzo popularna. Przede wszystkim polega ona na kompleksowym działaniu mającym na celu poprawę wyglądu samochodu oraz zwiększeniu jego wartości rynkowej. Kierowcy najczęściej wybierają usługę renowacji lakieru, ponieważ pozwala ona na osiągnięcie spektakularnego efektu bez konieczności ponownego malowania auta. To znacznie oszczędza koszt odnowienia lakieru. Jeżeli po tej usłudze zostanie dodatkowo zabezpieczony powłoką ceramiczną lub też folią ochronną, to można utrzymać taki stan nawet do dziewięciu lat. Salony specjalizujące się w usługach car detailingowych korzystają z innowacyjnych metod oraz stosują profesjonalne kosmetyki i preparaty pozwalające uzyskać zaskakująco dobre efekty wizualne.

Ze względu na cenę usług z zakresu auto detailingu, korzystają z nich głównie właściciele samochodów klasy premium. Robią to średnio co kilka lat lub w momencie, kiedy planują sprzedać pojazd, aby podnieść jego wartość rynkową. Tego typu działania są popularne w wielu krajach.