Kominki są świetnym uzupełnieniem każdego salonu, i bywają nie tylko ozdobą, ale często metodą ogrzewania pomieszczenia. Najczęściej spotykane są oczywiście klasyczne kominki, aczkolwiek od kilku lat znów stały się modne kominki domowe, budowane z kafli odzyskiwanych z piecy i kominków kaflowych.

Okazałe kominki z kafli

kominki kaflowe warszawaWielu właścicieli preferuje kominki budowane z kafli za ich oryginalny, niespotykany nigdzie indziej wygląd, ale również za funkcjonalność. Każdy kominek który zbudowany jest z kafli, a który jest podłączony do komina czy systemu wentylacji może służyć jako ograniczone źródło ciepła, i może w tym celu być używany zarówno na co dzień, jak i podczas okazyjnych imprez. Wiele firm instalujących kominki ma w swojej ofercie kominki kaflowe Warszawa ma kilka takich firm, a każda z nich oferuje możliwość zbudowania kominka z kafli, odzyskanych z rozbiórki starych pieców kaflowych. Oznacza to iż każdy kominek wykonywany przez owe firmy będzie miał unikalny wygląd, nawet jeśli zostanie stworzony z kafli ogólnodostępnych. Firmy te również tworzą kominki kaflowe na zamówienie, wedle projektu klienta, a takie kominki często są najbardziej oryginalnymi, i najlepszymi estetycznie elementami wystroju salonu czy pokoju gościnnego. Z płytek budowane są zarówno kominki klasyczne jak i te z wkładem, choć te pierwsze są coraz rzadziej zamawiane, przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo.

Do takiego kominka pasuje każdy wkład, więc nie ma większego problemu z zastosowaniem wkładu kominkowego z już istniejącego kominka do nowego kominka kaflowego. Cena wykonania kominka kaflowego różni się w zależności od jego wielkości, rodzaju płytek i kafli, oraz od tego czy ma być on użytkowy czy wyłącznie ozdobny, choć pozostaje nadal bardzo przystępna.