Automatyzacja domu to dość duże przedsięwzięcie, które zwiększa nasze bezpieczeństwo, komfort naszego mieszkania w domu a także generuje oszczędności w domu poprzez automatyczne wyłączanie wielu urządzeń, z światłem na czele. Dodatkowa wentylacja w domu również może być sterowana wykorzystując automatykę.

Najsłabsza część ogrodzenia

 

ogrodzeniaDodatkiem do tego jest automatyka do bram. Pozwala nam to, żeby bramy wjazdowe do naszego domu były monitorowane i sterowane, a jak wiadomo, brama jest najsłabszą częścią ogrodzenia, a dodatkowo jest to jedyny punkt, który pozwala na wjazd lub wyjazd samochodu na naszą posesję. Jak więc można się domyślić automatyzacja zwiększa nasze bezpieczeństwo. A z technologii co jest najczęściej wykorzystywane? Najczęściej szerzymy swoje lenistwo, przez sterowanie piecem z telefonu, ale również i światłem. Dawniej najbardziej powszechnym marzeniem było sterowanie światłem za pomocą głosu. Dzisiaj już każdy wie, że nie jest to najlepszy sposób na sterowanie domem. Lepiej albo zautomatyzować to na czujniki ruchu, albo zostawić włączniki, jednak z zaimplementowaną możliwością włączenia i wyłączenia przez odpowiednia aplikację. Prawdziwie inteligentny dom jest jednak dopiero wtedy, kiedy wszystkie moduły są ze sobą połączone, zaimplementowana jest do całego obiegu i wentylacja i ogrzewanie i światło i urządzenia.

Dopiero to daje nam prawdziwe możliwości. A jak tym sterować? Mamy dzisiaj wiele platform, które pozwalają na to, które nawet nie są zbyt drogie. Dlatego też warto się tym zainteresować, ponieważ dzisiaj nie musimy płacić kilkunastu tysięcy za założenie takiego systemu.