Marzy ci się trochę odpoczynku, ale nie lubisz leżenia na plaży lub obok basenu? Na szczęście bardzo łatwo można dziś połączyć aktywność z urlopem i odpoczynkiem od codziennych zadań w biurze. Można na przykład spędzić wakacje na rowerze, zwiedzając przy okazji zabytki, można też skorzystać z oferty weekendowego spływu kajakowego.

Kajakowy spływ to dobry pomysł na wakacje

kajaki na PodlasiuOczywiście to tylko część możliwości. Na szczęście turystyka aktywna staje się coraz bardziej popularna, a co za tym idzie, zwiększa się liczba udogodnień i poprawia infrastruktura. Dobrym przykładem są choćby kajaki. Rzek, mniejszych i większych, mamy w Polsce bardzo dużo. Jak grzyby po deszczu powstają przy nich przystanie i wypożyczalnie sprzętu. Organizatorzy wypoczynku nie pozostają w tyle. Swoją ofertę dostosowują do wymagań rynku, czyli społeczeństwa, a także do rosnącej liczy udogodnień dla kajakarzy. Przy okazji spływu można nie tylko spędzić trochę czasu na wodzie, ale także zwiedzać okoliczne zabytki bądź inne ciekawe miejsca. Jeśli na przykład wybierzecie kajaki na Podlasiu, to czeka was obcowanie z piękną przyrodą, spokój, możliwość podziwiania pięknych krajobrazów, a przy okazji również zwiedzanie zabytków, dawnych osad czy wiele dodatkowych wycieczek. Spędzicie trochę czasu w parkach krajobrazowych lub narodowym, przepłyniecie Kanał Augustowski. To jednak nie wszystko. Wieczorami możecie wykorzystać pola namiotowe albo ośrodki wypoczynkowe, by przygotować ognisko.

To tylko część atrakcji i możliwości, jakie dają spływy kajakowe. Obcowanie z przyrodą z dala od miejskiego zgiełku to idealny sposób na odpoczynek od pracy. Poczucie wolności, cisza, brak pośpiechu i piękne otoczenie – trudno o lepszą możliwość naładowania akumulatorów. A kiedy już połkniecie bakcyla, będziecie chcieli odwiedzać kolejne miejsca właśnie w kajaku.